2016.05.18–20.

Az MTA BTK Irodalomtudományi Intézetének Reneszánsz Osztálya, az ME BTK Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete és Irodalomtudományi Doktori Iskolája, valamint az MTA Miskolci Területi Bizottságának Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottsága 2016. május 18–20-án angol–magyar kétnyelvű, nemzetközi konferenciát rendezett Miskolcon Bethlen Miklós (1642–1716) és a kora újkori börtönirodalom európai hagyománya / Tribute to Miklós Bethlen (1642–1716): Sources, Genres, and Scribal Habits of Early Modern Prison Literature címmel.

A konferencia első körlevele

A konferencia második körlevele

A konferencia harmadik körlevele

A konferencia programja

A konferencia előadásaiból szerkesztett tanulmánykötet megjelent: Börtön, exilium és szenvedés: Bethlen Miklós élettörténetének kora újkori kontextusai, szerk. Fajt Anita, Szilágyi Emőke Rita, Tóth Zsombor, Bp., Reciti, 2017. Letölthető az MTA BTK Irodalomtudományi Intézet Reciti tartalomszolgáltató portáljáról.

Képek a konferenciáról

Tájékoztatók a konferencia résztvevőinek:

Szálláshelyek

Javasolt alkalmazások Android telefonokra és táblagépekre:

Miskolci látnivalók, helyi információk, programok térképpel, vezetett sétákkal

A miskolci tömegközlekedés offline menetrendje (előre letölthető, mobilinternetet nem igényel)

A miskolci tömegközlekedés online menetrendje (valós idejű járatinformációkkal, mobilinternetes kapcsolaton át)